Taśmy transportujące / przenośnikowe

Głównym zastosowaniem taśm transportujących / przenośnikowych jest usprawnienie transportu międzyzakładowego w halach produkcyjnych. Za sprawą taśm transportujących możliwy jest szybki i sprawny transport produktu, który w zależności od danej branży przemieszczany jest na dalszy etap produkcji bądź w inne konkretne miejsce. Taśmy transportujące / przenośnikowych odgrywają ogromną role w procesie produkcji dlatego tak ważne jest aby były dobrze dobrane i wykonane wg. najwyższych norm jakościowych.

W naszej ofercie mamy taśmy przeznaczone do różnych warunków pracy i różnych produktów. Występują między innymi taśmy przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi, antystatyczne, odporne na różnego rodzaju oleje, smary i chemie, do aplikacji w nieckach, pracujące na łukach, odporne na nacięcia, uzbrojone w kliny prowadzące, fale boczne, zabieraki oraz wiele innych.

Taśmy transportujące są wykorzystywane w branży:

 

 • drukarskiej
 • spożywczej – owoce i warzywa, mięso, drób i owoce morze, wyroby cukiernicze, przemysł piekarniczy i ciastkarski, produkcja przekąsek
 • motoryzacyjnej i produkcji opon
 • przeładunek towarów na lotnisku
 • pakowanie towarów
 • przemysł tekstylny
 • fitness
 • usługi pocztowe
 • kamieniarstwo
 • drewno - tartak
 • tytoń
 • butelkowanie wody

 

Pomagamy w wyborze odpowiednich rozwiązań utrzymania ruchu wewnątrzzakładowego, dobieramy taśmy pod konkretną działalność zakładu, budujemy przenośniki oraz całe linie produkcyjne, aby usprawnić działalność firmy. Zapewniamy szeroką gamę podzespołów i elementów technicznych dla przemysłu.

W naszej ofercie znajdują się również usługi serwisowe świadczone 24h / dobę przez doświadczonych i profesjonalnych serwisantów. Wszędzie tam gdzie założenie taśmy połączonej w obwód jest nie możliwe, ponieważ uniemożliwia to konstrukcja przenośnika bądź taśma uległa nagłemu zużyciu oferujemy serwis mobilny polegający na łączeniu taśm transportujących i łączeniu pasów napędowych na przenośniku u klienta.

Usługa łączenie taśm, jest realizowana bezpośrednio przez wykwalifikowanych serwisantów Flex PRO.

Lekkie taśmy transportujące posiadają konstrukcję warstwową, są wytwarzane z jednej lub kilku warstw tkanin, najczęściej wykonanych z włókien poliestrowych oraz bawełny i poliamidu. Od rodzaju tkaniny zależy wytrzymałość i sztywność kierunkowa taśmy. Poszczególne warstwy tkanin łączone są za pomocą tworzyw termoplastycznych, głównie poliuretanu. Powłoki taśm transportujących są wykonane najczęściej z materiałów termoplastycznych, silikonu lub tkaniny. Dodatkowo mogą spełniać wytyczne odnośnie antystatyczności i ognioodporności.

Taśmy transportowe możemy kleić na zakładkę, zgrzewać na zęby, łączyć mechanicznie. Na zamówienie klienta mogą być cięte na dowolne długości  i szerokości.

Taśmy transportujące mogą być bardzo elastyczne, dzięki szerokim modułom konstrukcyjnym, dobrze pracują z kołami pasowymi o małej średnicy. Sprawdzają się w transporcie magazynowym, przemyśle przetwórczym, zaawansowanej automatyce.